دلار، قیمت طلا را پائین کشید

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،   به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز جمعه با ۰٫۶ درصد کاهش به کمتر از ۱۳۴۰ دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز با ۰٫۱ درصد افزایش به بیش از ۹۵٫۹۵ واحد رسیده است. شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز در آغاز مبادلات امروز با افزایش نسبی روبرو شده است.
تازه ترین نظرسنجی رویترز نشان می دهد که فدرال رزرو آمریکا احتمالا نرخ بهره را در نشست دسامبر یعنی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر افزایش خواهد داد.
بهبود رشد اقتصادی و افزایش نرخ تورم مهمترین عامل افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو خواهد بود. فدرال رزرو آمریکا پس از انکه نرخ بهره را برای نخستین بار در ده سال گذشته در نشست دسامبر ۲۰۱۵ افزایش داد، از ابتدای امسال تاکنون نرخ بهره را تغییر نداده است.
جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو نیز تاکید کرد که فدرال رزرو باید امسال نرخ بهره را افزایش دهد. نظرسنجی رویترز از کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا موجب شده است تا اقتصاد این کشور با رکود نسبی روبرو شود. بانک مرکزی بریتانیا به تازگی نرخ بهره را برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ میلادی کاهش داده است.
شورای جهانی طلا نیز در تازه ترین گزارش خود از افزایش چشمگیر تقاضای سرمایه گذاری برای طلا در شش ماه نخست امسال خبر داده است.
به نوشته سایت طلا، میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۰۳ درصد کاهش به ۹۷۲ تن رسیده است. توصیه تحلیلگران اقتصادی بیزینس لاین به سرمایه گذاران بین المللی این است که بهترین فرصت برای خرید طلا زمانی است که قیمت به کمتر از ۱۳۳۵ تا ۱۳۴۰ دلار کاهش یابد.
تحلیل تکنیکال نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۳۳۵ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۳۱۰ دلار کاهش خواهد یافت.
سطح مقاومتی قیمت طلا نیز ۱۳۷۵ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۳۹۸ دلار افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *