دلار، طلا را به حاشیه راند

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک،بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۳٫۵۰ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به کمتر از ۱۳۵۳ دلار رسیده است. انتشار آمارهای اشتغال در بخش خصوصی آمریکا که بالاتر از سطح انتظارات کارشناسان اقتصادی بوده، تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا داشته است.
به نوشته سایت طلا ،بخش خصوصی آمریکا طی ماه گذشته ۱۷۹ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. کارشناسان اقتصادی بر این باورند که آمارهای اشتغال وزارت کار آمریکا که قرار است روز جمعه منتشر شود، مثبت بوده و این مساله در نهایت به ضرر قیمت جهانی طلا خواهد بود.
برخی فعالان بازارهای بین المللی نیز بر این باورند که سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت ۱۳۲۰ دلار و سطح مقاومتی آن نیز ۱۳۷۰ دلار خواهد بود.
تحلیلگران اقتصادی معتقدند که اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته ۱۸۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با افزایش نسبی روبرو شده و به بیش از ۹۵٫۶۰ واحد رسیده است.
به نظر می رسد بانک مرکزی انگلیس نیز امروز برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ میلادی نرخ بهره را کاهش خواهد داد. نگرانی های مربوط به تبعات اقتصادی و مالی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا فشار زیادی را بر بانک مرکزی این کشور وارد کرده است.
در بازار نفت نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۰٫۲۸ درصد کاهش به کمتر از ۴۳٫۲۸ دلار رسیده است. قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۰٫۰۷ درصد کاهش به ۴۱٫۰۹ دلار رسیده است.
شاخص سهام در بازارهای بین المللی نیز تحت تاثیر انتشار آمارهای اشتغال بخش خصوصی آمریکا با افزایش نسبی روبرو شده است.
به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین و همین طور نتایج نشست بانک مرکزی انگلیس قرار خواهد داشت.
وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *