دلار،بازار طلا را از رونق انداخت

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۵۶ دلار رسیده است. قیمت طلا طی هفته جاری نسبتا بدون تغییر بوده است. قیمت طلا هفته گذشته با افت شدید ۴٫۵ درصدی روبرو شد که این میزان کاهش از سپتامبر ۲۰۱۳ میلادی بی سابقه بوده است.
رونالد لیونگ تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه لی چونگ گلد تاکید کرد: سرمایه گذاران از خرید طلا در این سطح قیمت راضی هستند. ولی گمانه زنی های زیادی وجود دارد که فدرال رزرو در نشست دسامبر نرخ بهره را افزایش خواهد داد. این مساله در نهایت موجب کاهش بیشتر قیمت طلا خواهد شد.
وی در ادامه تصریح کرد: نااطمینانی هایی نیز نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد. اگر کلینتون بتواند بر ترامپ غلبه کند این مساله در نهایت به نفع ارزش دلار خواهد بود و قیمت طلا را کاهش می دهد.
این تحلیلگر اقتصادی افزود: اگر طلا بتواند سطح حمایتی ۱۲۴۰ دلاری را حفظ کند به زودی تا ۱۲۶۰ دلار و سپس ۱۲۷۵ دلار افزایش خواهد یافت.
وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال نیز گفت: قیمت طلا احتمالا در کوتاه مدت بین ۱۲۵۰ تا ۱۲۶۶ دلار در نوسان خواهد بود.
به نظر می رسد قیمت طلا در شرایط کنونی منتظر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و سخنرانی مقامهای ارشد فدرال رزرو از جمله جانت یلن است.
ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه اف سی استون نیز تاکید کرد: به نظر می رسد فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره آماده می شود و این مساله خبر خوبی برای ارزش دلار آمریکا خواهد بود.
گزارش سایت طلا حاکیست، شاخص ارزش دلار امروز جمعه با ۰٫۱ درصد افزایش به بیش از ۹۷٫۶۱ واحد رسیده است. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۲۸ درصد افزایش به بیش از ۹۶۱ تن رسیده است.
وضعیت تقاضای فیزیکی کشورهای در حال توسعه و نوظهور مثل هند و چین نیز می تواند طی هفته های آینده تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *