دست هایی نرخ ارز را بالا و پائین می کنند

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،  دبیرکل کانون صرافان افزود: این روزها نوسان اندک نرخ ارزهای اصلی یعنی دلار، یورو و پوند طبیعی و ناشی از عرضه و تقاضای بازار است.
«امیر بیت لفته» به ایرنا اظهار داشت: نرخ ارز در هفته گذشته نیز با ثبات همراه بود. اکنون اتفاق سیاسی یا اجتماعی خاصی در سطح جهان رخ نداده است که تغییر چندانی در نرخ ها شاهد باشیم.
این مسئول یادآوری کرد: بازار و تقابل عرضه و تقاضای افراد، بزرگ ترین تعیین کننده نرخ ارز است و حتی نمی توان همه تحولات نرخ ارز را به تحولات منطقه و جهان نسبت داد.
وی اضافه کرد: بازار ارز همواره به صورت یک دست و یک شکل نیست و گاهی اوقات دست های در کار است که می تواند نرخ ها را به طور کاذب بالا یا پایین نگه دارد.
بیت لفته گفت: قیمت سایر ارزها نیز که با توجه به نرخ دلار و یورو تعیین می شود، در روزهای گذشته تحول چندانی نداشت و ثبات را تجربه کرد.
 بر اساس معاملات ثبت شده در سامانه سنا که توسط صرافی های مجاز کل کشور انجام می گیرد، صرافان ارز و سکه در معاملات امروز (شنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با ۱۹ ریال افزایش قیمت نسبت به پنجشنبه هفته گذشته، ۳۵ هزار و ۵۴۹ ریال دادوستد کردند.
همچنین قیمت هر یورو ظهر امروز با ۳۲۸ ریال کاهش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته (پنجشنبه ۲۵ شهریور) به ۳۹ هزار و ۸۴۲ ریال رسید و هر پوند انگلیس نیز با ۴۰۰ ریال کاهش قیمت، ۴۷ هزار ریال فروخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *