در بازار داخلی طلا و سکه چه خبر بود؟

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،  در بازار امروز چهارشنبه قیمتها با تبعیت از اونس جهانی طلا که رشد خود را از بعداز ظهر روز گذشته آغاز کرده بود، در ادامه رشد بهای روز قبل باقی ماندند. برهمین اساس هر قطعه سکه بهار آزادی امروز یک هزار تومان نسبت به آخرین ساعات کاری روز گذشته افزایش یافت و به رقم یک میلیون و ۱۲۴ هزار تومان به فروش رسید.
نیم سکه در بازار سکه بدون نوسان ۵۷۳ هزار تومان عرضه شد و ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب با ۲ و ۳ هزار تومان رشد، ۳۰۱ و ۱۸۵ هزار تومان قیمت خوردند.
هر گرم طلای ۱۸ نیز در بازار تهران امروز به بهای ۱۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید که آن هم رشد قیمت خود را متأثر از اونس طلا روز گذشته به پیشواز رفته بود و امروز با تقویت جزئی ۱۰۰ تومانی مواجه شد.
هر مثقال طلای ۱۷ عیار هم با تغییر جزئی در بهای ۴۹۶ هزار تومان معامله شد.
اما در بازار ارز هر دلار آمریکا با عقب نشینی ۲ تومانی ۳۵۵۰ تومان در صرافی ها به فروش رسید.
یورو ۱۵ تومان افزایش یافت و درهم امارات هم یک تومان از ارزشش را از دست داد.
امروز در بازارهای جهانی هر اونس طلا در محدوده ۱۳۵۰ دلاری در نوسان بود و طبق معمول آمارهای اقتصادی در آمریکا موجب نوسان این فلز گرانبها شده است.
انتشار آمارهای امیدوارکننده و همچنین اخبار نگران کننده برای این کشور موجب افت و خیز ارزش دلار جهانی شده و نوسان بازار جهانی طلا به دنبال خواهد داشت.
به نوشته سایت طلا، در حال حاضر تصمیم گیری فدرال رزروآمریکا در مورد نرخ بهره همچنان چالش اصلی این بازار بشمار می آید، لذا موسسات و تحلیلگران اقتصادی و کارشناسان بازار طلا اظهارات متفاوتی در این زمینه عنوان می کنند.
نشست بانک مرکزی آمریکا در ۲۰ و ۲۱ سپتامبر برگزار خواهد شد و این نشست جلسه مهمی برای این بازار فلز زرد محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *