خطر بیخ گوش بازار طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، بر اساس این گزارش اگر قیمت جهانی طلا به کمتر از ۱۲۰۰ دلار برسد این احتمال وجود دارد که سرمایه گذاران بین المللی ذخایر طلای خود در صندوق های بزرگ سرمایه گذاری را به فروش رسانده و این مساله فشار شدید و بیشتری را بر قیمت جهانی طلا وارد خواهد کرد.
از سوی دیگر تقاضای فیزیکی طلا نیز با کاهش قیمت به زیر ۱۲۰۰ دلار افزایش نخواهد یافت چرا که سرمایه گذاران بین المللی منتظر کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا خواهند بود.
اجرای قانون جدید مالیاتی در هند نیز موجب افت تقاضای فیزیکی طی ماه های آینده خواهد شد و این در شرایطی است که تقاضای هند در شش ماه نخست امسال با رشد چشمگیری روبرو شده است.
موسسه سرمایه گذاری سیتی اف ایکس نیز پیش بینی کرده است که در صورت شکسته شدن سطح حمایتی ۱۲۰۰ دلاری قیمت جهانی طلا تا مرز ۱۱۳۳ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.
تحلیلگران این موسسه بر این باورند که اگر طلا نتواند در کوتاه مدت بالاتر از سطح ۱۲۱۴ دلاری تثبیت شود، با افت شدیدی روبرو خواهد شد.
بوریس مکانیک رضایی تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه فست مارکتس نیز تاکید کرد: تصور من این است که قیمت طلا در کوتاه مدت با افت بیشتری روبرو خواهد شد و با شکستن سطح حمایتی ۱۲۰۰ دلاری قیمت طلا به ۱۱۸۰ دلار خواهد رسید.
وی در ادامه تصریح کرد: در شرایط کنونی تقاضای سفته بازی مهمترین عامل جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت جهانی طلا بوده است.
به نوشته طلا،موسسه سرمایه گذاری اف ایکس تی ام نیز اعلام کرده است که قیمت طلا شاید در کوتاه مدت تحت تاثیر نگرانی های مربوط به تحولات سیاسی آمریکا با افزایش روبرو شود ولی چشم انداز قیمت این فلز گرانبها در میان مدت و بلندمدت ضعیف و نزولی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *