جزییات جنگ الکترونیکی اسراییل علیه ایران

به گزارش بورس نیوز، یک پایگاه اسرائیلی در گزارشی مفصل به آنچه آن را جنگ الکترونیکی علیه ایران توصیف کرد اشاره کرده و مدعی شد این جنگ به طور کلی بر اساس ورود به پست‌های الکترونیک و نیز شنود مکالمات فرماندهان نظامی و میدانی استوار است و از این طریق بانک اهداف اسرائیل برای ضربات بعدی در راستای منافع راهبردی و امنیتی‌اش در سوریه تشکیل می‌شود.

رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند، ارتش صهیونیستی جنگ سری و الکترونیکی گسترده‌ای در خاک سوریه علیه محور مقاومت در دست اقدام دارد.

یک پایگاه اسرائیلی در گزارشی مفصل به آنچه آن را جنگ الکترونیکی علیه ایران توصیف کرد اشاره کرده و مدعی شد این جنگ به طور کلی بر اساس ورود به پست‌های الکترونیک و نیز شنود مکالمات فرماندهان نظامی و میدانی استوار است و از این طریق بانک اهداف اسرائیل برای ضربات بعدی در راستای منافع راهبردی و امنیتی‌اش در سوریه تشکیل می‌شود.

بر اساس این گزارش که در پایگاه اطلاع رسانی واللا منتشر شد، ادعا شده که داده‌های اطلاعاتی به شکل روزانه از طریق رخنه به سامانه‌های ارتباطی و در یک چارچوب بزرگ جمع‌آوری شده و بعد از آن بر اساس محورها و موضوع‌ها پالایش وتفکیک می‌شوند. بر اساس این گزارش در این چارچوب بین برخی از اطلاعات ارتباط ایجاد شده و بعد از آن تصور و تجسم اطلاعاتی فراگیری به وجود می‌آید و از این طریق می‌توان به مقابله با ایران پرداخت.

این پایگاه اطلاع‌رسانی عبری‌زبان در ادامه گزارش مدعی است که عملیات انجام گرفته در سوریه بر اساس این داده‌ها انجام گرفته است.

 به نوشته واللا نام ساختار جمع‌آوری اطلاعات «تیپ تحقیقات» است که به شعبه اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی مربوط است و وظیفه تحلیل و پالایش اطلاعات جمع‌آوری شده را برای نتیجه گیری بر عهده دارد. در این پایگاه صهیونیستی ادعا شده که در تمامی مکالمات به ویژه مکالمات مستشاران نظامی ایران گاهی یک واژه یا عبارت به کار رفته در مکالمه بین دو نفر از آنها تحول بزرگی در ایجاد تصور اطلاعاتی از برنامه‌ها به وجود می‌آورد.

این پایگاه صهیونیستی از فعالیت واحد ۸۲۰۰ در این چارچوب با هدف افزایش و بهبود توانمندی جمع‌آوری اطلاعات از داخل پایگاه‌های نظامی سوریه که ایرانی‌ها هم در آن حضور دارند خبر داد که با هدف اطلاع هر چه بیشتر از برنامه‌ها مجبور به افزایش و تقویت نیروهایش شده است.

به گزارش اعتماد آنلاین، در بخش دیگری از این گزارش تاکید شده در این تیپ نمایندگانی از واحد اطلاعاتی ۸۲۰۰، واحد ماهواره‌‌ای ۹۹۰۰ و لشکر پژوهش‌ها برای تشکیل این بانک اطلاعاتی همکاری مستمر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *