تخصیص تسهیلات اعتباری به کارگزاری‌ها ادامه می‌یابد؟

سید روح‌الله میر‌صانعی، دبیرکل کانون کارگزاران در گفت‌وگو با بورس‌ نیوز با تاکید بر اینکه تخصيص تسهیلات اعتباري بانك ها به کارگزاری‌ها ادامه دارد، گفت: در چند سال اخیر تنها دو کارگزاری به موجب مقررات متوقف شده‌ و دیگر کارگزاری‌ها بدون مشکل به کار خود ادامه می‌دهند.

وی همچنین افزایش سرمایه کارگزاری‌ها را امری زمان‌بر دانست و ادامه داد: بسیاری از شرکت‌های کارگزاری درصدد افزایش سرمایه برآمدند و دیگر کارگزاری‌ها نیز در حال پیمودن این مسیر هستند ولذا این امر به مرور زمان انجام و سرمایه کارگزاری‌ها به سقف مورد نظر  خواهد رسید.

میرصانعی همچنین با اعلام این مطلب که ساختمان جدید کانون کارگزاران در خیابان ولیعصر واقع است، از ذکر قیمت خرید این ساختمان خودداری و آن را امری داخلی دانست و گفت:میزان هزینه‌کرد این ساختمان در صورت‌های مالی اعلام خواهد شد.

در حالیکه میرصانعی به تداوم تزریق تسهیلات به کارگزاران تاکید دارد، مصطفی حقیقی مهمانداری در گفت‌وگو با بورس‌ نیوز کاهش تسهیلات اعتباري بانكي به کارگزاری‌ها را عملی دانست و افزود:دلیل چنین تصمیمی عدم تجربه مدیران برخی کارگزاری‌ها در استفاده از تسهیلات است که باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای خود آنان و بازار شده است.

عضو شوراي عالي بورس تاكيد كرد:عدم کنترل و نظارت لازم از سوی نهادها و أركان نظارتي و نیز عدم رعایت و اجرای صحیح دستورالعمل معاملات اعتباری دلیل اصلي مشکلات عمده ای است که کارگزاران اکنون با آن مواجه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *