تجار طلادر انتظار آمارهای اقتصادی آمریکا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، وی با بیان اینکه نرخ بهره بانکی آمریکا همچنان مهمترین عامل مؤثر بر قیمت در بازار جهانی طلاست افزود: گمانه زنی ها در مورد نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باعث شده تا بازارهای بین المللی تحت تأثیر نوسان ارزش دلار قرارگرفته و قیمت طلا نسبت به یک هفته گذشته ۱۷ دلار در هر اونس کاهش داشته باشد.
کشتی آرای با بیان افت بهای طلا طی دو روز اخیر خاطرنشان کرد: پس از افت و خیز و نوسانات اخیر بازار طلا سرمایه گذاران جهانی منتظر اعلام آمار اقتصادی آمریکا در روزهای آتی هستند .
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مورد قیمت طلای داخلی به سایت طلا گفت: در بازار طلای کشور نیز با یک کاهش تقاضا روبرو هستیم و نزدیک شدن به ماه محرم و با کاهش قیمت جهانی طلا افت قیمت تا حدودی در این بازار ایجاد شد، ولی رشد قیمت ارز در بازار داخل از کاهش شدید بهای طلا جلوگیری کرد.
وی درباره روند آتی قیمتها در بازار طلا نیز تصریح کرد: همکنون در بازارهای جهانی یک سردرگمی و احتیاط برای سرمایه گذاران دیده می شود و دورنمای واضحی از آینده این فلز زرد به چشم نمی خورد ولی به نظر می رسد که قیمت طلا طی روزهای آتی در همین قیمتهای فعلی باقی بماند.
کشتی آرای حباب قیمتی سکه های سبک را درحال خالی شدن عنوان کرد و افزود: در روزهای پایانی شهریور و همزمانی با اعیاد قربان و غدیر تقاضا در بازار سکه افزایش یافت ولی با کاهش تقاضا در روزهای اخیر در این بازار؛ سکه های نیم، ربع و گرمی به نرخ واقعی خود نزدیک می شوند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *