تثبیت قیمت جهانی طلا در آستانه انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و اروپا

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه به ۱۲۵۶ دلار رسیده که نزدیک به بالاترین سطح در یک هفته اخیر بوده است.

بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو هستند. شاخص ارزش دلار آمریکا امروز در برابر ارزهای معتبر بین المللی با کاهش روبرو شده است.

گمانه زنی های زیادی مطرح شده است که فدرال رزرو آمریکا برای افزایش مجدد نرخ بهره تا پایان امسال با چالش های جدی روبرو خواهد شد. فدرال رزرو در نشست ژوئن تصمیم گرفت تا نرخ بهره را به میزان ۰٫۲۵ درصد افزایش دهد.

بانک تسویه حساب های بین المللی نیز در تازه ترین تحلیل خود اعلام کرده است که بانک های مرکزی بزرگ جهان به افزایش نرخ بهره ادامه خواهند داد.

دیوید دیویس وزیر برگزیت بریتانیا نیز تاکید کرده است که لندن و بروکسل خواهند توانست به یک توافق خوب و مناسب برای خروج بریتانیا از اتجادیه اروپا دست یابند. مذاکرات رسمی دو طرف بر سر برگزیت به تازگی آغاز شده است. بریتانیا باید تا مارس ۲۰۱۹ میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود.

تحلیلگران بین المللی به شدت نسبت به بحران بدهی شرکت های بزرگ چینی هشدار می دهند. این مساله می تواند به بحران بزرگی برای اقتصاد این کشور تبدیل شود.

بازارهای بین المللی منتظر انتشار آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا از جمله شاخص اعتماد مصرف کننده در ماه ژوئن فروش مسکن ذخایر نفت خام و وضعیت رشد اقتصادی در سه ماه نخست ۲۰۱۷ هستند.

آلمان نیز آمارهای فضای کسب و کار در ماه ژوئن را منتشر خواهد کرد. به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

ادامه تنش های سیاسی در آمریکا به خصوص تحقیقات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر عامل مهمی است که می تواند بر بازارهای بین المللی تاثیرگذار باشد.

سخنرانی مقام های ارشد بانک های مرکزی بزرگ جهان در نشست پرتغال نیز می تواند تا حد زیادی وضعیت سیاست های پولی کشورهای توسعه یافته و صنعتی طی ماه های آینده را مشخص نماید. جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا و ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا در این نشست مهم سخنرانی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *