بیکاری در آمریکا قیمت طلا را افزایش داد / رشد بهای طلا و سکه در بازار تهران

به گزارش سایت طلا؛ پس از انتشار آمارهای ناامیدکننده از بازار اشتغال آمریکا در روز جمعه قیمت اونس طلا با رشد حدودی ۲۰ دلاری توأم گردید و در پی آن قیمت طلا و سکه نیز در بازار داخل افزایش یافت.

 بر همین اساس امروز شنبه هر سکه تمام بهار آزادی در بازار تهران با رشد ۹ هزار تومانی به یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسید. نیم سکه ۳ تومان رشد یافت و به بهای ۵۷۳ هزار تومان به فروش رسید. در همین بازار ربع سکه و سکه گرمی نیز هرکدام با افزایش یک هزار تومانی به ترتیب ۲۹۹ و ۱۸۳ هزار تومان عرضه شد.

قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار هم در بازار با ۴۳۰۰ تومان رشد، ۴۹۳ هزار و ۹۰۰ تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ در بازار امروز به ۱۱۴ هزار تومان رسید که افزایش یک هزار تومانی را در پی داشت.

علیرغم رشد قیمتها در بازار طلا، بازار ارز پس از تقویت آخر هفته گذشته با آرامش همراه بود و هر دلار آمریکا تنها با رشد یک تومان ۳۵۶۳ تومان فروخته شد.

یورو ۵ تومان افزایش یافت و به ۳۹۹۰ تومان رسید و درهم بدون تغییر در جایگاه ۹۷۵ تومان ایستاد.

گزارش سایت طلا حاکیست، قیمت جهانی طلا روز گذشته با اعلام خبر کاهش رشد اشتغالزایی آمریکا و انتشار آمار دور از انتظار کار در ماه آگوست با افزایش مواجه شد و در آخرین ساعات کاری دیروز در بهای ۱۳۲۵ دلار و ۸۰ سنت بسته شد.

اقتصاد آمریکا و نرخ بهره این کشور همچنان مورد توجه فعالان بازارهای جهانی طلاست و نگاه سرمایه گذاران و تحلیل گران این فلز زرد به نشست آتی فدرال رزرو در روزهای ۲۰ و ۲۱ سپتامبر( ۳۰ و ۳۱ شهریور) دوخته شده است.

هرگونه ابراز تمایل و اظهار نظری از طرف اعضاء فدرال رزو برای افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا نوسان بازار جهانی طلا را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *