بهترین فرصت برای خرید طلا

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،ه نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،  تحلیلگران موسسه کاپیتال اکونومیکس اعلام کردند: در حالی که قیمت طلا اخیرا تحت فشار زیادی قرار گرفته، ریسک های جهانی می تواند بار دیگر موجب افزایش قیمت این فلز زرد شود.
قیمت جهانی طلا در پایان مبادلات روز جمعه با اندکی کاهش به ۱۲۵۵ دلار رسیده است. موسسه سرمایه گذاری آر جی او فیوچرز نیز اعلام کرد: انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در چین تاثیر زیادی در افزایش قیمت طلا خواهد داشت. هر عاملی که به ضرر شاخص سهام باشد می تواند در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا تمام شود.
جسیکا فانگ تحلیلگر ارشد موسسه بی ام او کاپیتال نیز تاکید کرد: سرمایه گذاران باید طی هفته آینده به مسائل جهانی توجه داشته باشند. آمارهای مهم اقتصادی در جهان طی روزهای آینده منتشر خواهد شد که این مساله می تواند نوسانات شدیدی را در پی داشته باشد.
احتمالا فرصت مناسبی برای خرید طلا طی روزهای آینده پس از برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا فراهم خواهد شد. اگر نتایج نشست بانک مرکزی اروپا نشانگر اجرای سیاست های انبساطی پولی بیشتر باشد، این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.
به نوشته سایت طلا ، تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که اگر قیمت این فلز گرانبها بتواند طی روزهای آینده به سطح ۱۲۷۵ دلاری بازگردد، به احتمال زیاد به سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری نیز دست خواهد یافت.
یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده نوسانات ارزش دلار آمریکا و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو خواهد بود. تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می هد که احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در نشست دسامبر به بیش از ۶۶ درصد رسیده است.
تحلیلگران او سی بی سی بانک نیز بر این باورند که اگر گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا بیشتر شود این مساله در نهایت منجر به تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت طلا تا سطح ۱۲۰۰ دلاری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *