بهای جهانی طلا در روزهای آینده دستخوش چه تغییراتی خواهد شد؟

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا که روز جمعه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار و انتظارات مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، با کاهش روبرو شده بود امروز دوشنبه نیز تغییر چندانی نداشته است.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا موجب شد تا ارزش دلار به بالاترین سطح در ۷ ماه اخیر برسد. شاخص ارزش دلار در هفته گذشته بیش از ۱٫۴ درصد رشد داشته است.

متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که اکثر اعضای کمیته بازار آزاد از افزایش نرخ بهره در صورتی که اوضاع اقتصادی آمریکا بهبود یابد، حمایت کرده اند.

فدرال رزرو برای نخستین بار در ده سال گذشته در نشست دسامبر ۲۰۱۵ تصمیم گرفت تا نرخ بهره را افزایش دهد ولی در سال ۲۰۱۶ به علت نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی و سیاسی جهان نرخ بهره را تغییر نداده است.

نشست آتی فدرال رزرو آمریکا در ماه نوامبر یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود. تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر بیش از ۶۴ درصد خواهد بود.

بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو بخواهد در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد. افزایش احتمال پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

امروز دوشنبه آمارهای تورم منطقه یورو و فعالیت های صنعتی منطقه نیویورک منتشر خواهد شد. ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا نیز در فرانکفورت سخنرانی خواهد داشت.

استنلی فیشر معاون فدرال رزرو آمریکا نیز در نیویورک سخنرانی می کند. فردا سه شنبه رئیس بانک مرکزی استرالیا صحبت می کند. بریتانیا آمارهای نرخ تورم را منتشر خواهد کرد. کانادا وضعیت فروش کالاهای صنعتی را اعلام می کند.

آمارهای نرخ تورم آمریکا نیز اعلام خواهد شد.

گزارش سایت طلا می افزاید؛ روز چهارشنبه بانک مرکزی کانادا نرخ بهره جدید را اعلام خواهد کرد. بریتانیا آمارهای نرخ بیکاری را منتشر می کند.

روز پنجشنبه بریتانیا آمارهای خرده فروشی را اعلام می کند و بانک مرکزی اروپا نیز تصمیم خود برای تعیین نرخ بهره را منتشر خواهد کرد. ماریو دراگی نیز کنفرانس خبری برگزار می کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *