برق طلا در بازارهای جهانی

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی آی بی تایمز، تحلیلگران موسسه مالی “سوسدن فایننشال” بر این باورند که قیمت جهانی طلا در سه ماه سوم امسال بین ۱۲۱۰ تا ۱۴۲۵ دلار در هر اونس در نوسان خواهد بود.
بر اساس این گزارش تحلیلگران موسسه مالی سوسدن تاکید کردند: همان طور که پیش بینی می شد قیمت طلا در سه ماه دوم امسال نیز روندی صعودی داشته و نگرانی های سیاسی موجب افزایش تقاضای فیزیکی و مکان امن سرمایه گذاری شده است.
طلا همچنان بهترین کالا برای سرمایه گذاری و حفظ ارزش دارایی و سرمایه در شرایط نامطمئن سیاسی است. به نظر می رسد روند صعودی قیمت طلا در سه ماه سوم امسال نیز ادامه خواهد یافت. مهمترین علت این مساله ادامه روند نزولی نرخ بهره در بانکهای مرکزی بزرگ جهان خواهد بود.
البته روند صعودی تقاضای طلا در سه ماه سوم نسبت به شش ماه نخست امسال، کمتر خواهد بود و ممکن است تقاضای طلا در سه ماه چهارم بار دیگر با افزایش چشمگیری روبرو شود.
به نوشته سایت طلا،در شرایط کنونی بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو آمریکا بخواهد نرخ بهره را افزایش دهد. این مساله می تواند موجب کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت جهانی طلا شود.
البته قیمت نقره نیز در شش ماه نخست امسال عملکرد خیره کننده ای داشته است. قیمت نقره در سه ماه نخست ۲۱٫۵ درصد و در سه ماه دوم بیش از ۱۱٫۳ درصد افزایش داشته است.
نقره نیز می تواند طی ماه های آینده عملکرد مثبت قیمتی خود را ادامه دهد. این احتمال وجود دارد که با شکسته شدن سطح مقاومتی ۲۲ دلار در هر اونس، قیمت نقره با افزایش بیشتری روبرو شود.
اگر فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال نرخ بهره را افزایش ندهد، این مساله تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا خواهد داشت چرا که ادامه نرخ بهره منفی بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را به بازار طلا و فلزات گرانبها سوق خواهد داد. تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز بر قیمت طلا موثر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *