بانک‌های بزرگ اروپایی همچنان با بانک‌های ایران کار نمی‌کنند

صالحی با اشاره به تلاش غربی ها برای اعمال فشارها و تهدیدهای مختلف بر هیات مذاکره کننده ایرانی افزود: مشکل غربی ها با تسلیحات، اقتصاد، فنآوری، تجارت یا حتی علم ما نیست بلکه مشکل غربی ها با ملت ایران، نگرانی از انتشار پیام انقلاب اسلامی به جهان است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ما با انقلابمان جهان بینی، فلسفه سیاسی، زندگی و شیوه حکمرانی جدیدی را به دنیا ارائه کردیم. 

وی افزود: ۳۷ سال گذشته نشان داد که این فلسفه جدید می تواند کارآمد باشد و در برابر توفان ها مقاومت کند و بایستد.

صالحی گفت: آمریکا تکلیفش را با رقبای بالقوه اش روشن کرده است در حالی که می بیند یک کشور در برابرش ایستاده است و این چالشی سیاسی است که در خلأ ایجاد نمی شود و نیازمند تولید محتوا و اندیشه است. 

رئیس سازمان انرژی اتمی با تقدیر از رسانه ملی به ویژه شبکه های خبری پرس تی وی،‌ العالم و هیسپان تی وی افزود: رسانه ملی با امکانات محدود در مقایسه با شبکه های خارجی بسیار خوب درخشیده است اما اقدامات صورت گرفته کم است و صدای ما باید رساتر در جهان شنیده شود. 

صالحی تأکید کرد: در این زمینه نیاز به شتاب جدی تری داریم و آمریکا هم نگران این است که محتوای تولیدات جمهوری اسلامی ایران به گوش جهانیان برسد.

وی با مهم خواندن نگاه خداجویی و خداپسندانه در کار خبرنگاران گفت: خبرنگاران در انعکاس مطالبشان باید بر اساس منافع ملی و تأمین امنیت ملی عمل کنند. 

صالحی افزود: خبرنگاران باید ضمن امانتداری باید به گونه ای خبر را منتشر کنند که مردم امیدوار شوند و اخبار آنان باعث ایجاد نشاط و امید در جامعه شود. 

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: درست است که در مقایسه با برخی کشورها ما از نظر صنعتی کمی عقب هستیم و از نظر اقتصادی هم به خاطر برخی مسائل، کمی مشکل داریم اما باید بدانیم که راهمان را درست انتخاب کرده ایم.

صالحی با بیان اینکه با اجرای برجام غنی سازی و تولید آب سنگین در کشور همچنان حفظ شده است افزود: موضوع مازاد آب سنگین تولیدی ایران هم در حال حاضر در دستور کار فروش است و صنعت هسته ای هم در حال فعالیت خوبی قرار دارد؛ بنابراین منتقدین منصف باشند و به مصالح ملی فکر کنند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: بانک های بزرگ اروپایی با فشار آمریکا فعلاً‌ با ما کار نمی کنند. 

صالحی افزود: صنعت هسته ای صنعتی بسیار حساس است و باید در آن دقت ویژه ای صورت گیرد تا مشکلی پیش نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *