بازار طلا و ارز دچار نوسان خواهد شد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، محمد کشتی آرای افزود: بازار به طور محسوس در این هفته تغییری را شاهد نبود. در این مدت نرخ ارز نوسان خاصی نداشت و قیمت طلای جهانی هم بعد از اندکی نوسان به محدوده ۱۲۷۰ دلار رسید.
وی بیان داشت: به نظر می رسد بعد از جلسه امروز عصر -سه شنبه- فدرال رزرو آمریکا در خصوص نرخ بهره، که در دولت دونالد ترامپ اولین جلسه است. بازارهای طلا و ارز دچار نوسان بشود. این نوسان های به طور عمده بیشترین تاثیر را بر بازارهای جهانی در روزهای آینده خواهد داشت و در بازار داخلی هم از فردا نمود آن مشخص خواهد شد.
رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه با افزایش تقاضا در روزهای آینده روند کاهشی تقاضای سکه به اتمام می رسد، اظهار داشت: به دلیل آغاز ماه رمضان و کاهش تقاضا در بازارها، مدتی بود که انواع مسکوکات با کاهش تقاضا مواجه شده بود. اما پیش بینی می شود این روند طی روزهای آینده و به خصوص از روز شنبه تغییر کند و با نزدیک شدن به تابستان و ماه های پر رونق در تقویم هجری قمری بازار فروش سکه از رکود تقاضا خارج شود.
به نوشته اقتصاد آنلاین،وی افزود: شروع فصل تابستان به طور معنی دار در بازار طلا و سکه تاثیر خاصی ندارد. اما به طور معمول با اتمام فصل مدارس و شروع ازدواج ها همه اصناف انتظار دارند فصل تابستان رونق بیشتری داشته باشند و بازار طلا و سکه هم پیرو همین قاعده در انتظار فصل تابستان است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *