بازار طلا در روزهای آینده تحت تاثیر سخنرانی های مهم یلن و دراگی قرار خواهد داشت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه با کاهش روبرو شد ولی در هفته ای که گذشت بالاترین رشد را در ۲ ماه اخیر ثبت کرده است.

بر اساس این گزارش تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای عدم افزایش نرخ بهره در نشست سپتامبر عامل اصلی افزایش قیمت طلا در هفته گذشته بوده است.

بعید به نظر می رسد که فدرال رزرو آمریکا تا دسامبر نرخ بهره را افزایش دهد و این مساله می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا باشد.

قیمت طلا در هفته گذشته بیش از ۳۱٫۵۰ دلار معادل ۲٫۳۴ درصد رشد داشته است.

فدرال رزرو تاکید کرده است که در صورت بهبود شرایط بازار کار و اشتغال، نرخ بهره را تا پایان امسال افزایش خواهد داد.

فدرال رزرو تا پایان امسال دو نشست دیگر در نوامبر و دسامبر برگزار خواهد کرد. اقتصادانان بر این باورند که فدرال رزرو در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر نخواهد داد چرا که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۸ نوامبر برگزار خواهد شد.

نظرسنجی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره در نشست نوامبر ۱۳ درصد و این رقم برای نشست دسامبر ۵۵ درصد خواهد بود.

شاخص ارزش دلار طی هفته گذشته بیش از ۰٫۷۵ درصد کاهش داشته است. این مساله به نفع قیمت طلا بوده است.

به نظر می رسد قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر سخنرانی مهم جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در یک کنفرانس اقتصادی در واشنگتن قرار خواهد داشت. ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا نیز طی روزهای آینده سخنرانی مهمی را انجام می دهد.

گزارش سایت طلا حاکیست، انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو طی روزهای آینده نیز بر قیمت طلا تاثیرگذار خواهد بود. روز چهارشنبه یلن قرار است در نشست استماع کمیته خدمات مالی کنگره شرکت کند.

ژاپن و چین نیز طی روزهای آتی آمارهای مهم اقتصادی را منتشر خواهند کرد. به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و آسیایی نیز تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا خواهد داشت. روسای بانکهای مرکزی ژاپن سوییس و کانادا نیز طی هفته جاری سخنرانی های مهمی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *