بازار ارز روند متعادلی را طی کرد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،یکی از صرافان بازار ارز  گفت: در هفته اخیر نوسانات این بازار رو به بالا بوده مخصوصاً ‌از وقتی خبر تک نرخی شدن ارز به این بازار رسیده اندکی قیمت دلار افزایش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: طی هفته اخیر بخاطر افزایش مسافران خارجی حجم تقاضا بالا رفته و این یکی دیگر از دلایل افزایش نرخ ارز بوده است.
خبر تک نرخی کردن ارز از طرف بانک مرکزی هم دلیل دیگر افزایش نرخ ارز بوده است.
این فعال بازار ارز افزود: با توجه به اینکه قرار است ارز مبادله ای که به گروه های مختلف داده می شود قطع شود تقاضا برای ارز در بازار آزاد بیشتر شده و ممکن است در آینده با افزایش قیمت ها روبرو شویم.
وی گفت: نرخ ارز در بانک مرکزی با نرخ ارز در بازار آزاد هماهنگ است.
یکی دیگر از صرافان این بازار به خبرنگار ما گفت: دلار در یک ماه گذشته از ۳۵۵۰ تومان به ۳۶۰۰ تومان رسیده و دلیل مهم آن این است که دولت هنوز قیمت خاصی برای تک نرخی شدن نرخ ارز اعلام نکرده است.
وی افزود: تقاضا در بازار ارز طی یک ماه اخیر افزایش یافته و به همین دلیل نرخ ارز افزایش یافته است.
آقای احمدی یکی دیگر از فعالان بازار ارز درباره این بازار گفت: بازار طی یکسال گذشته از ثبات نسبی برخوردار بود و نوسانات جزئی این بازار بخاطر انتخابات آمریکا و همچنین خبر تک نرخی شدن ارز بوده است.
وی افزود: نوسانات این بازار بسیار جزئی و بین ۱۰ تا ۱۵ تومان بوده است.
به گزارش  صدا و سیما،یکی دیگر از فعالان بازار سرمایه درباره قیمت سکه در بازار داخلی گفت: با وجود اینکه نرخ طلا طی چند روز گذشته در بازارهای جهانی رو به کاهش بوده ولی در بازار داخلی به دلایل بالا بودن نرخ دلار همچنان بالاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *