بازار ارز آرام شد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،  امیر بیت لفته  با اشاره به وضعیت باثبات تر نرخ انواع ارز در هفته گذشته در مقایسه با هفته های پیش از آن، افزود: در هفته گذشته شاهد ثبات تقریبی نرخ انواع ارز بودیم و برخی افزایش قیمت های ۵۰ تا ۲۰۰ ریالی برخی ارزهای رایج کشورها طبیعی است.
به گفته این مقام مسوول، با فاصله گرفتن ترکیه از کودتای نافرجام این روزها تفاوت نرخ لیر به محدوده ۲۰۰ تا ۲۵۰ ریال نسبت به پیش از کودتا رسیده و رو به تثبیت است.
وی اظهار داشت: نرخ دلار امروز نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته (پنجشنبه ۳۱ تیرماه) افزایش ۱۵۰ ریالی را تجربه کرده که طبیعی است، نوسان خاصی در یورو مشاهده نشده و قیمت هر پوند انگلیس نیز در مقایسه با دوران پیش از تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا تفاوت ۵۰۰ ریالی نشان می دهد.
بیت لفته خاطرنشان کرد: ثبات کلی حاکم بر بازار، ناشی از ثبات سیاسی منطقه است و وقوع هر گونه اتفاق ناگوار می تواند پول رایج کشورها را با نوسان مواجه کند.
وی تصریح کرد: نبود ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و هر عاملی که امنیت منطقه را با تهدید مواجه کند، با تحریک فرار سرمایه ها از بانک ها یا منابع خاص اشخاص، ارزش پول آن کشورها را پایین آورده و منجر به افزایش قیمت اموال منقول (نظیر سکه، طلا و ارز) و کاهش قیمت اموال غیرمنقول (نظیر ملک و مسکن) می شود.
به گزارش ایرنا، تا ظهر امروز صرافان در معاملات امروز (شنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با ۸۰ ریال افزایش قیمت نسبت به پنجشنبه هفته گذشته ۳۵ هزار و ۸۰ ریال، هر یورو را با ۱۲۶ ریال کاهش نرخ ۳۸ هزار و ۸۵۷ ریال و هر پوند انگلیس را با ۱۱۵ ریال افزایش قیمت ۴۶ هزار و ۷۶۰ ریال معامله کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *