بازار آرام طلایی در انتظار نشست فدرال رزرو

به گزارش سایت طلا، آرامش بازار ارز امروز چهارشنبه پس از یک روز تعطیلی موجب ثبات نسبی قیمت طلا و سکه شد، بطوریکه قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران تنها با رشد ۲۰۰ تومانی ۱۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش رسید. هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز با تقویت ۱۱۰۰ تومان ۴۹۲ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

در همین بازار هر قطعه سکه بهار آزادی ۳ هزار تومان رشد یافت و به یک میلیون و ۱۱۸ هزار تومان رسید. نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی نیز بدون تغییر بترتیب ۵۶۸، ۲۹۸ و ۱۸۷ هزار تومان در بازار سکه عرضه شدند.

بازار ارز نیز امروز آرام بود و هر دلار آمریکا تنها با افت یک تومان ۳۵۶۴ تومان به فروش رسید. یورو ۵ تومان کاهش یافت و ۳۹۹۰ تومان فروخته شد و درهم نیز با رشد یک تومانی ۹۷۵ تومان قیمت خورد.

به نظر می رسد با پایان تعطیلات آخر شهریور و پس از سپری نمودن پایان هفته بازار از هفته آتی جدید با رونق همراه گردد و به حجم خرید و فروش در بازار سکه و طلا افزوده گردد. البته این روند طبق معمول بازار تا اول محرم موقت باید باشد.

بازارهای جهانی طلا نیز در حالی این هفته با نوسان محدود مواجه بود که همچنان در انتظار بیانیه نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا در مورد تعیین نرخ بهره است.

امشب جانت یلن در سخنرانی خود روند اقتصادی آمریکا و نرخ بهره این کشور را مشخص خواهد کرد.

بهای اونس طلا طی این هفته پس از شکست آتش بس در سوریه و اظهار نظر مقامات اقتصادی در مورد نرخ بهره آمریکا با افزایش ۱۶ دلاری توأم بود.

حالا نگاه اونس به نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا و بیانیه این جلسه مطوف است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *