اگر ترامپ رئیس جمهور شود،طلا اوج می گیرد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،  وی افزود: اگر کسی مثل ترامپ رئیس جمهور آمریکا شود، نگرانی های زیادی نسبت به اوضاع اقتصادی آمریکا به وجود خواهد آمد. ترامپ احساسات حمایت گرایانه دارد و اجرای سیاست های اقتصادی او می تواند به نگرانی های بین المللی دامن بزند.
قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۷ درصد رشد داشته که علت اصلی آن نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و خودداری فدرال رزرو آمریکا از افزایش نرخ بهره بوده است.
تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد که هیلاری کلینتون نامزد دموکراتها پیشتازی ناچیزی نسبت به ترامپ دارد. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بازارهای مالی جهان هنوز تحت تاثیر نگرانی های سیاسی قرار دارد.
وی در ادامه گفت: به نظر من اگر کلینتون در انتخابات نوامبر آمریکا به پیروزی برسد، اقتصاد با شوک های کمتری روبرو خواهد شد.
قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات امروز دوشنبه به سطح ۱۳۴۹ دلاری رسیده است. قیمت طلا روز جمعه پس از انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا تا سطح ۱۳۵۵ دلار در هر اونس افزایش یافت.
هایس تاکید کرد: تقاضا برای نگهداری طلا همچنان رو به افزایش است چرا که بازارها به روی آوردن به طلا در شریط بحران اقتصادی عادت کرده است. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز به این مساله دامن زده است. نگرانی ها نسبت به رشد اقتصادی موجب افزایش تقاضا برای طلا شده است. من فکر می کنم در صورت پیروزی ترامپ قیمت جهانی طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
به نوشته سایت طلا، ترامپ طی ماه های اخیر به شدت از وضعیت اقتصادی آمریکا انتقاد کرده و مخالفت خود را با برخی قراردادهای تجارت خارجی آمریکا اعلام نموده است.
موسسه سرمایه گذاری ای بی ان آمرو نیز اعلام کرد: بانکها و شرکتهای معدنی جهان به شدت نگران تبعات منفی پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا هستند. پیروزی وی می تواند نگرانی های زیادی را نسبت به اقتصاد آمریکا ایجاد کند.
بیل بیمنت مدیر موسسه سرمایه گذاری “نورثرن استار” نیز تاکید کرد: انتخابات آمریکا کاتالیزور بعدی برای افزایش قیمت طلا خواهد بود. انتخابات آمریکا تاثیر بیشتری نسبت به همه پرسی بریتانیا بر قیمت طلا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *