اهمیت اقتصادمقاومتی درصنف طلا و جواهر

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،محمد کشتی آرای در حاشیه دهمین نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان، اقتصاد مقاومتی را در صنف طلا و جواهر بسیار مهم برشمرد و افزود: در نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان موضوع اقتصاد مقاومتی بسیار خوب مشاهده می شود و تولید داخلی ماشین آلات، دستگاهها، و ابزارآلات تولید طلا در راستای همین امر می باشد.
به گزارش  طلا،وی ساخت ماشین آلات طلاسازی را در این صنف بسیار مهم برشمرد و خاطرنشان: تولید ماشین آلات و ابزارهای ساخت مصنوعات طلا، سرمنشاء تولیدات، سرمنشاء صادرات و سرمنشاء ارزآور خواهد بود که همین دستگاهها در اختیار کارگران ساخت مصنوعات طلا و جواهر قرار می گیرد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در این نمایشگاه وقتی قیمتهای ماشینهای تولید طلا را با گذشته مقایسه می کردم دستگاهی که در سالهای قبل حدود ۱۰۰ میلیون بود امسال به ۴۰ میلیون رسیده و نه تنها قیمت آن افزایش نیافته بلکه با تولیدات خوب داخلی به نصف هم کاهش یافته است.
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به اهمیت کاهش هزینه ها در تولید مصنوعات طلا و جواهر به سایت طلا گفت: وقتی نمونه داخلی دستگاهای خارجی ساخته می شود و همین دستگاهها به تولید انبوه رسیده و این ماشینها به دست تولیدکننده داخلی می رسد و سطح تولیدات افزایش خواهدیافت.
وی نمایشگاه امسال طلا و جواهر اصفهان را بسیار جالب دانست و افزایش وسعت نمایشگاه را از ویژگی های مهم عنوان کرد.
کشتی آرای در عین حال گفت: با توجه به رکود موجود در بازار و وقفه ای که در تولید ایجاد شده نمی توان از سازندگان طلا و جواهر برای حضور در نمایشگاه انتظار بالایی داشت و سازندگان طلا تا حدودی از موضوع مالیات و مباحث مالیاتی بعد از نمایشگاه نگرانی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *