امیدواری کارشناسان اقتصادی نسبت به بهبود شرایط بازار طلا

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، شاخص ارزش دلار آمریکا روز جمعه به بالاترین سطح خود در ۳ ماه اخیر رسیده و این مساله قیمت طلا را تحت فشار زیادی قرار داده است.

بر اساس این گزارش علی رغم افزایش چشمگیر ارزش دلار آمریکا پس از انتشار امارهای امیدوارکننده اقتصادی در آمریکا، برخی تحلیلگران هنوز امیدوارند که قیمت طلا در کوتاه مدت با افزایش بیشتری روبرو شود.

قیمت طلا در هفته گذشته بار دیگر با کاهش روبرو شده و به سطح ۱۲۷۳ دلاری رسیده است. تازه ترین آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه سوم امسال به ۳ درصد رسیده است.

قیمت طلا در هفته گذشته با افت یک درصدی همراه شده است. قیمت هر اونس نقره نیز به ۱۶٫۷۴ دلار رسیده که نسبت به هفته قبل از آن بیش از ۲ درصد کاهش نشان می دهد.

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه بلولاین تاکید کرد : به نظر من ۱۲۶۰ دلار سطح حمایتی مهمی برای قیمت هر اونس طلا در روزهای آینده خواهد بود. اگر طلا بتواند این سطح حمایتی را حفظ کند، می توان نسبت به افزایش قیمت در روزهای آینده امیدوار بود.

اوله هانسن تحلیلگر برجسته ساکسو بانک نیز تاکید کرد: تا زمانی که قیمت طلا به سطوح پایین اکتبر نرسیده من همچنان نسبت به روند صعودی قیمت آن خوشبین خواهم بود. تنها در صورتی که قیمت طلا تا ۱۲۵۰ دلار در هر اونس کاهش یابد، پیش بینی من این خواهد بود که قیمت طلا با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

وی افزود: به نظر من مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا تا پایان امسال، نوسانات ارزش دلار خواهد بود.

دلار آمریکا طی هفته گذشته بهترین عملکرد خود از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی را ثبت کرده و به بالاترین سطح در برابر ارزهای معتبر بین المللی در سه سال اخیر رسیده است.

برخی تحلیلگران بر این باورند که با توجه به رشد اقتصادی ۳ درصدی آمریکا در سه ماه نخست امسال این احتمال وحود دارد که ارزش دلار با افزایش ۳ درصدی دیگر طی ماه های آینده روبرو شود.

به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *