افزایش قیمت جهانی طلا در پی تشدید تنش درباره کره شمالی

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، در شرایطی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا هستند، تشدید تنش در شبه جزیره کره بار دیگر قیمت جهانی طلا را افزایش داده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی با ۰٫۲ درصد افزایش به بیش از ۱۲۲۷ دلار رسیده است.

کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد که یک فروند موشک بالستیک قاره پیما را با موفقیت آزمایش کرده است که قابلیت حمل کلاهک اتمی را دارد. کره شمالی مدعی است که این موشک می تواند واشنگتن یا هر نقطه دیگری در جهان را هدف قرار دهد.

آمریکا خواستار اقدام جهانی علیه اقدامات کره شمالی و توسعه برنامه های موشکی و هسته ای این کشور شده است.

وزارت دفاع آمریکا نیز روز سه شنبه اعلام کرده است که واشنگتن آماده دفاع و محافظت از آمریکا و متحدانش در برابر افزایش تهدید کره شمالی است.

تشدید تنش در شبه جزیره کره موجب کاهش شدید شاخص سهام در بازارهای آسیایی شده است. ارزش دلار آمریکا در برابر ین ژاپن با کاهش روبرو شده است.

به نظر می رسد برخی بانک های مرکزی بزرگ جهان قصد دارند طی ماه های آینده اجرای سیاست های انبساطی پولی را متوقف کرده و نرخ بهره را افزایش دهند. بانک های مرکزی اروپا، کانادا و انگلیس احتمالا طی ماه های آتی نرخ بهره را افزایش می دهند. این مساله می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت جهانی طلا داشته باشد.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که افزایش مالیات فروش طلا در هند می تواند موجب رشد قاچاق طلا به این کشور شود.

تازه ترین تحلیل تکنیکال وانگ تائو نشان می دهد که احتمال افت قیمت جهانی طلا به ۱۲۱۷ دلار در کوتاه مدت وجود دارد و اگر این سطح حمایتی شکسته شود قیمت طلا تا ۱۲۱۱ دلار کاهش خواهد یافت.

پیش بینی می شود انتشار آمارهای مهم اقتصادی طی ساعات آینده تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد. آمارهای مهم اقتصادی چین فرانسه آلمان و اشتغال بخش خصوصی آمریکا طی ساعات آینده منتشر خواهد شد.

فدرال رزرو آمریکا نیز تا اواخر امروز متن مذاکرات نشست اخیر خود را منتشر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *