افزایش قیمت بلیت تاثیری بر تعداد مسافران مترو ندارد

ترابر نیوز:

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: با گذشت ۱۰ روز از آغاز افزایش قیمت بلیت، آمار نشان می دهد این مسئله هیچ تاثیری بر تعداد مسافران مترو ندارد.

جعفر ربیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این مطلب تصریح کرد: مقایسه روزهای هفته اخیر با روزهای قبل از افزایش نرخ بلیت نشان می دهد افزایش قیمت تاثیری در تعداد مسافران مترو نداشته که به اعتقاد من دلیل آن پایین بودن قیمت بلیت مترو نسبت به دیگر وسائل نقلیه است.

این مقام مسئول در شهرداری تهران افزود: تجربه ثابت کرده افزایش قیمت تاثیری بر تعداد مسافران مترو ندارد، سال گذشته نیز وقتی قیمتهای بلیت مترو افزایش یافت تاثیری بر این تعداد نگذاشت، از سوی دیگر نباید فراموش کرد که بیشترین افزایش قیمت در بلیتهای تک سفره بوده و دیگر بلیتها با افزایش چندانی همراه نبوده است. به عنوان مثال قیمت یک سفر کوتاه با بلیت اعتباری دو هزار تومانی سال گذشته ۶۵ تومان بود که هم اکنون به ۸۵ تومان رسیده است.

ربیعی با اشاره به مکانیزم هوشمند شهرداری و شورای شهر برای مدیریت قیمت بلیتهای مترو اظهار داشت: تنها هشت درصد از مسافران مترو از بلیتهای تک سفره استفاده می کنند که با کار صورت گرفته اغلب مسافران به سمت استفاده از بلیتهای اعتباری سوق داده می شوند.

قیمتهای جدید بلیت مترو از روز چهارشنبه، اول اردیبهشت ماه اجرایی شد که بر اساس آن مسافران برای بلیت تک سفره باید ۲۵۰ تومان، بلیت دو سفره ۴۵۰ تومان و بلیت ۱۰ سفره هزارو ۴۰۰ تومان بپردازند. همچنین نرخ جدید بلیت اعتباری مدت‌دار یک روزه ۴۵۰ تومان، سه روزه ۹۰۰ تومان، هفت روزه یکهزارو ۷۰۰ تومان، سی روزه  پنج هزارو ۱۰۰ تومان، ۹۰ روزه ۱۳هزار تومان، یکصد و هشتاد روزه ۲۱ هزار تومان و یکساله ۳۲ هزار تومان است.

این مقام مسئول در شهرداری تهران در مورد واکنش شهروندان به افزایش قیمت بلیتهای مترو تصریح کرد: برای رسیدن به نتیجه منطقی تر در مورد واکنش نهایی مردم به موضوع افزایش قیمت باید دو تا سه هفته دیگر صبر کرد تا در نتیجه تاثیرات آن را مشاهده کنیم.

جعفر ربیعی اظهار داشت: قیمت تمام شده مترو در سه سال گذشته از ۳۸۰ به ۴۰۸ تومان رسیده که مبلغ افزایش آن بسیار ناچیز بوده است و مردم هم امسال برای اولین بار یک سوم این میزان را پرداخت می کنند، اگر طرح هدفمند کردن یارانه ها به هر دلیل اجرا نشود می توان این تضمین را داد که سال آینده بلیتهای مترو افزایش قیمت نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *