افزایش ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت را یک درصد کاهش داد

به گزارش رویترز، با افزایش ذخایر سوخت آمریکا، قیمت نفت امروز یک درصد از ارزش خود را از دست داد و قیمت نفت آمریکا به زیر ۵۰ دلار بازگشت.

در عین حال، ادامه عرضه بالای اوپک نیز همچنان بر قیمت‌ها اثر کاهشی دارد.

هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۳ سنت کاهش ۴۸٫۸۳ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۸ سنت کاهش ۵۱٫۵۰ دلار معامله شد.

نفت خام امریکا دیروز برای نخستین باز از ۲۵ ماه می بالای ۵۰ دلار فروخته شده بود و امروز نیز بازارها با قیمت بالای ۵۰ دلار کار خود را آغاز کرده بودند.

موسه آمریکن پترولیوم اعلام کرد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۸ جولای ۱٫۸ میلیون بشکه افزایش یافته است و به ۴۸۸٫۸ میلیون بشکه رسیده است. این اتفاق امیدها برای اینکه کاهش های اخیر ذخایر، نشانه‌ای از کم شدن بازار آمریکاست، به باد داد.

آمار رسمی ذخایر از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا امروز منتشر می‌شود.

خارج از آمریکا، به علت انتشار گزارشی مبنی بر اینکه اوپک ۳۳ میلیون بشکه در روز تولید داشته که بالاترین میزان ۲۰۱۷ بوده است، قیمت نفت برنت کاهش یافت.

مت استنلی، دلال سوخت در دبی گفت: «ارقام تولید اوپک در ماه جولای در بالاترین رقم ۸ ماه گذشته بوده است که این خوب نیست.»

واحد اطلاعات ایکانومیست نیز اعلام کرد علی‌رقم کاهش‌ها «بازار همچنان با فزونی عرضه روبروست» و این واحد هشدار داد: «هیچ ضمانتی وجود ندارد که کاهش‌های بیشتر برای متوازن‌سازی بازار جهانی نفت که با مازاد روبرواست، کافی باشد.»

موسسه مشورتی «داگداس وسوود»، در سال جاری اندکی از مازاد بازار نفت کاسته می‌شود اما اشباع در سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد و تا ۲۰۲۱ ادامه می‌یابد. 

استیو روبرتسون، رئیس تحقیقات خدمات جهانی میادین نفتی گفت: «فزونی عرضه در سال ۲۰۱۸ عملا بازخواهد گشت.»

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *