افت ارزش دلار، طلا را گران کرد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker) به نقل از بولیون دسک، بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز پنجشنبه با ۲٫۳۵ دلار افزایش به بیش از ۱۳۴۶ دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی نیز با ۰٫۰۷ درصد کاهش به کمتر از ۹۴٫۸۷ واحد رسیده است.
انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا موجب شده است تا دلار تحت فشار بیشتری قرار بگیرد و گمانه زنی های سرمایه گذاران و کارشناسان نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش روبرو شود.
تازه ترین آمارهای فدرال رزرو نشان می دهد که رشد اقتصادی آمریکا طی ماه های جولای و اوت با روندی کندتر روبرو شده است. بنابر این به نظر می رسد که فدرال رزرو آمریکا در نشست سپتامبر نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.
نشست آتی فدرال رزرو قرار است روزهای ۲۰ و ۲۱ سپتامبر برگزار شود و سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام نتایج این نشست هستند تا در خصوص سرمایه گذاری در بازار طلا تصمیم گیری کنند.
نشست مهم بانک مرکزی اروپا امروز برگزار خواهد شد و نتایج این نشست در زمینه سیاست های محرک پولی و نرخ بهره نیز می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا و نرخ ارز داشته باشد.
به نوشته سایت طلا، به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار، انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو و اعلام نتایج نشست بانک مرکزی اروپا قرار خواهد داشت.
وضعیت تقاضای فیزیکی کشورهای نوظهور و در حال توسعه نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت این فلز گرانبها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *