استیضاح "آخوندی" را به دلیل "عملکرد ضعیف" پیگیری می‌کنیم

ترابر نیوز:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح “آخوندی” را به دلیل “عملکرد ضعیف پیگیری می‌کنیم.

اراک| استیضاح quot;آخوندیquot; را به دلیل quot;عملکرد ضعیفquot; پیگیری می‌کنیم

محمد حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک, با اشاره به موضوع نظارت نمایندگان مجلس بر عملکرد وزرا اظهار داشت: استیضاح یکی از ابزارهای نظارتی نمایندگان مجلس است و وزرا با توجه به برنامه‌ای که در زمان رای اعتماد به مجلس ارائه می‌کنند و همچنین براساس صحبت‌هایی که در روز رای‌گیری با نمایندگان مجلس مبنی بر اقدامات موثر در حوزه کاری خود می‌کنند، عملکرد آنها براساس قانون از سوی نمایندگان نظارت می‌شود.

وی افزود: بعد از چند ماهی که از انتخاب وزرا گذشته برخی وزرا به نوعی در راستای برنامه‌های محوله اقدامات موثری انجام ندادند و نمایندگان مجلس  بر اساس وظایفی که درباره نظارت برعملکرد وزرا به آنها محول شده نسبت به استیضاح، تذکر و یا سوال از آن وزیر اقدام می‌کنند.

نماینده مردم فراهان، تفرش و آشتیان در مجلس تصریح کرد: یکی از گزینه‌هایی که هم‌اکنون با توجه به اتفاقات اخیر در خصوص سقوط هواپیمای تهران- یاسوج و ضعفی که در عملکرد وی وجود دارد, استیضاح وزیر راه است که این بحث در مجلس کلید خورده است.

حسینی بیان کرد: با توجه به شرایط آئین‌نامه آمار استیضاح‌کنندگان باید به عددی برسد و پس از اعلام وصول توسط هیئت‌ رئیسه در جلسات تخصصی با حضور اعضای استیضاح‌کنندگان برگزار می‌شود که در صورت عدم قانع‌شدن به صحن علنی مجلس اعلام و طبق آئین‌نامه برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: بنده نیز با توجه به اتفاقات اخیر در کنار نقاط قوت وزیر راه، نسبت به عملکرد فعالیتی وی رضایت ندارم و براساس آئین‌نامه پیش خواهیم رفت.

عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وظیفه مسئولان انجام وظیفه محوله در جهت خدمت هر چه بیشتر به مردم است تا از این طریق گام‌های موثری برای استحکام نظام و حفظ آرمان‌های انقلاب برداشته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *