ارزش پول ملی چین کاهش یافت

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،هر دلار در بازار چین امروز پنجشنبه در برابر ۶٫۷۲ یوان معامله شد که پایین ترین ارزش یوان را در شش سال گذشته رقم زده است.
آمار بانک مرکزی چین نشان می دهد که ارزش یوان در این هفته در مقایسه با ۱۰ روز قبل سه دهم درصد ضعیف تر نیز شده است.
تارنمای «چاینا ارگ» اما می نویسد که ارزهای مختلف جهان از جمله پوند انگلیس در هفته های اخیر از لحاظ ارزشی ضعیف تر شده اند و بالا رفتن نرخ بهره بانکی در آمریکا در این مساله تاثیر گذار بوده است.
آمار نشان می دهد که روز جمعه گذشته ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا به شکل بی سابقه ای ضعیف شد و شش درصد کاهش یافت.
کارشناسان می گویند که در شرایطی تضعیف ارزهای مختلف دنیا از جمله پوند رقم می خورد که آمریکا با بالا بردن نرخ بهره بانکی، دلار را از لحاظ ارزشی تقویت کرده است.
احتمال می رود تا پایان سال جاری میلادی ارزش هر دلار در برابر «یوان» واحد پول ملی چین به نسبت یک دلار در مقابل ۶٫۸ یوان برسد که باز هم کاهش ارزشی یوان را در پی خواهد داشت.
چاینا ارگ اضافه می کند که یوان بتدریج به یک ارز بین المللی تبدیل خواهد شد اما تا آن زمان طبیعی است که نوسانات ارزشی داشته باشد و بانک مرکزی سعی دارد به یک نرخ ثابت دست پیدا کند.
به گزارش ایرنا،به باور کارشناسان اقتصادی، چنانچه وضعیت بازارها تثبیت شود و اوضاع اقتصادی در غرب و بخصوص در آمریکا شرایط بهتری پیدا کند، نرخ یوان بتدریج افزایش خواهد یافت اما فعلا در دوره تضعیف قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *