ادامه روند نزولی قیمت طلا در بازارهای جهانی پس از نشست بانک مرکزی انگلیس

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده بودند که بانک مرکزی انگلیس در نشست روز پنجشنبه نرخ بهره را کاهش خواهد  داد ولی این بانک در پایان نشست روز گذشته تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند و این مساله تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز جمعه با ۵٫۹۰ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به کمتر از ۱۳۲۹ دلار رسیده است.

تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کرده بودند که با توجه به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، بانک مرکزی این کشور در نشست روز پنجشنبه نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

فعالان بازارهای بین المللی پیش از این اعلام کرده بودند که احتمال کاهش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس بیش از ۸۰ درصد خواهد بود.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط حساس و مهم کنونی ۱۳۰۰ دلار خواهد بود. نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا می تواند تاثیر مهمی بر قیمت طلا داشته باشد.

تازه ترین آمارهای منتشر شده در چین نیز نشان می دهد که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه دوم امسال به ۶٫۷ درصد رسیده است. تولیدات صنعتی چین نیز در این مدت با رشد ۶٫۲ درصدی روبرو شده و میزان خرده فروشی نیز بیش از ۱۰٫۶ درصد افزایش یافته است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو قرار خواهد داشت. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز در بازار لندن با ۰٫۰۴ درصد کاهش به ۴۷٫۰۹ دلار رسیده است. قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۰٫۰۷ درصد کاهش به ۴۵٫۳۵ دلار رسیده است.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با ۰٫۰۹ درصد کاهش به ۹۶٫۰۲ واحد رسیده است.

قیمت هر اونس نقره نیز امروز جمعه ۰٫۱ دلار کاهش یافت و به کمتر از ۲۰٫۱۸ دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *