ادامه افت بهای طلا در بازارهای بین المللی

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز جمعه با ۰٫۲۵ درصد کاهش به کمتر از ۱۳۳۴ دلار رسیده است. قیمت طلا در هفته جاری تاکنون با رشد ۰٫۷ درصدی همراه شده است.

شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی با کاهش ۰٫۱ درصدی همراه شده و به ۹۴٫۸۹ واحد رسیده است.

بانک مرکزی اروپا در پایان نشست پنجشنبه تصمیم گرفت تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند. بانک مرکزی اروپا تاکید کرده است که احتمال اجرای سیاست های انبساطی پولی طی ماه های آینده وجود دارد. این مساله تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا در پایان مبادلات روز گذشته داشته است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی آمریکا نشان می دهد که تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری طی هفته گذشته با کاهش روبرو شده اند.

این گزارش افزود: آمارهای جدید منتشر شده در چین نیز نشان می دهد که میزان واردات این کشور طی ماه اوت برای نخستین بار در ۲ سال گذشته به طور غیر منتظره ای افزایش یافته است.

به نظر می رسد این مساله نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی چین باشد . معاون بانک مرکزی ژاپن نیز تاکید کرده است که احتمال اجرای سیاست نرخ بهره منفی در این کشور طی ماه های آینده نیز وجود دارد و اگر نرخ تورم این کشور به سطح مطلوب و مورد نظر نرسد، بانک مرکزی همچنان سیاست نرخ بهره منفی را دنبال خواهد کرد.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با ۰٫۱۳ درصد کاهش به کمتر از ۹۵۰ تن رسیده است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر آمارهای اقتصادی مهم آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. نشست فدرال رزرو آمریکا در ماه سپتامبر نیز عامل مهم و تعیین کننده ای برای نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد بود.

فدرال رزرو آمریکا قصد دارد بر خلاف بانکهای مرکزی اروپا و ژاپن نرخ بهره را افزایش دهد ولی ظاهرا هنوز فرصت مناسبی برای این اقدام پیدا نکرده است.

انتشار آمارهای متناقض اقتصادی در آمریکا مانع بزرگی برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بوده است. فدرال رزرو برای نخستین بار در ده سال گذشته در نشست دسامبر ۲۰۱۵ میلادی نرخ بهره را افزایش داده ولی از ابتدای امسال تاکنون نرخ بهره بدون تغییر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *