اختلاف نظر طلایی کارشناسان وال استریت

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، در نظرسنجی این هفته ۱۹ کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کردند که از این تعداد ۷ نفر معادل ۳۷ درصد اعلام کردند که قیمت طلا در روزهای آینده تغییری نخواهد کرد.
بر اساس این گزارش ۶ نفر معادل ۳۲ درصد نیز به افزایش قیمت طلا رای داده اند و ۶ نفر دیگر نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده کاهش خواهد یافت.
به نوشته سایت طلا،در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز بیش از ۹۶۱ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز ۶۳۱ نفر معادل ۶۶ درصد به افزایش قیمت طلا در هفته آتی رای داده اند.
۲۰۴ نفر معادل ۲۱ درصد نیز اعلام کرده اند که قیمت طلا با افت بیشتری روبرو می شود و ۱۲۶ نفر معادل ۱۳ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.
در نظرسنجی هفته گذشته کیتکو نیوز، ۷۱ درصد کارشناسان اقتصادی و ۶۶ درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند.
برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که علی رغم اظهارات برخی مقامهای ارشد فدرال رزرو آمریکا مبنی بر حمایت از افزایش نرخ بهره در نشست های آتی، قیمت جهانی طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
این کارشناسان اقتصادی معتقدند که علی رغم بهبود اوضاع بازار اشتغال در آمریکا، اقتصاد این کشور هنوز با پایین بودن نرخ تورم روبرو است و فدرال رزرو در چنین شرایطی نمی تواند نرخ بهره را افزایش دهد.
به همین علت به نظر می رسد که گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا طی ماه های آینده کاهش یابد و این مساله به ضرر ارزش دلار و افزایش قیمت طلا خواهد بود.
البته گروهی دیگر از کارشناسان اقتصادی معتقدند که اظهارات مقام های ارشد فدرال رزرو در خصوص افزایش احتمالی نرخ بهره تا پایان امسال می تواند موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا شود.
برخی تحلیلگران نیز پیش بینی می کنند که روند نزولی قیمت طلا در روزهای آینده ادامه خواهد یافت و احتمالا قیمت هر اونس طلا تا ۱۳۲۰ دلار کاهش خواهد یافت.
بازارهای بین المللی طی روزهای آینده منتظر اظهارات مهم رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست جکسون هول خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *