احتمال سقوط قیمت طلا به سطح ۱۲۰۵ دلاری

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، این در حالی است که معامله‌گران در انتظار صورتجلسه آخرین نشست سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو هستند.
ویلیام دادلی رئیس فدرال‌رزرو نیویورک اعلام کرد: افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر محتمل است و دنیس لاکهارت رئیس فدرال‌رزرو آتلانتا نیز اظهار داشت که اقتصاد آمریکا به اندازه کافی قدرتمند شده که نرخ بهره تا قبل از پایان سال ۲۰۱۶ دست‌کم یک‌بار افزایش پیدا کند.
هر اونس طلا در معاملات امروز با افتی ۰٫۸ درصدی یکهزار و ۳۴۱ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.
دانیل هاینس،‌تحلیلگر ANZ اعلام کرد: «اظهارات در خصوص افزایش نرخ بهره روی قیمت طلا تاثیر گذاشته اما تاثیر آن زیاد نبوده است.»
وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال رویترز در این باره اعلام کرد: «به نظر می‌رسد تعیین قیمت طلا در محدوده ۱۳۳۳٫۵ تا۱۳۵۸ دلاری منطقی باشد.»
بازارها به دنبال جهت‌گیری تازه‌ای از اظهارات جیمز بولارد رئیس فدرال‌رزرو سنت لوئیز و همچنین انتشار صورتجلسه نشست ماه جولای فدرال‌رزرو هستند.موسز هاردینگ، استراتژیست مستقل خدمات مالی و بازارهای جهانی اعلام کرد: «‌در حالی که دور تازه افزایش نرخ بهره در پیش‌نیست، احتمال زیادی وجود دارد که طلا به سطح ۱۲۰۰ تا ۱۲۰۵ دلاری سقوط کند.»
به گزارش صدا و سیما، روز چهارشنبه دلار به پایین‌ترین سطح هفت هفته اخیر خود در برابر ین و یورو رسید. شاخص دلار با افتی ۰٫۱ درصدی ۹۴٫۸۶۴ واحد را ثبت کرد.
دلار قوی‌تر باعث گران‌تر شدن و کاهش علاقه خرید طلا برای دارندگان ارزهای دیگر می‌شود.
در روز سه‌شنبه دارایی‌ها در SPDR،‌بزرگترین صندوق معاملاتی طلا با رشدی ۰٫۱۹درصدی به ۹۶۲٫۲۳ تن رسید.
در بازار فلزات گرانبهای دیگر هر اونس نقره و پلاتین با رشدی ۰٫۳ و ۰٫۴ درصدی به ترتیب ۱۹٫۸۳ و ۱۱۱۷٫۳ دلار معامله شدند. این در حالی بود که قیمت هر اونس پالادیوم با ۰٫۵ درصد کاهش به۶۹۶ دلار و ۷۲ سنت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *