احتمال افت ۲۰۰ دلاری قیمت طلا وجود دارد

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،به نقل از پایگاه اینترنتی سی ان بی سی،  وی تصریح کرد: آیا کاهش ۶۰ دلاری قیمت هر اونس طلا سرآغاز یک افت شدید خواهد بود؟ پاسخ من مثبت است، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا با افت شدیدتری روبرو شود. تاریخ طلا نشان می دهد که احتمال افت ۲۰۰ دلاری قیمت وجود دارد و احتمالا قیمت هر اونس طلا به زودی به سطح ۱۰۵۰ دلاری باز خواهد گشت.
این در شرایطی است که برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که افت قیمت طلا در شرایط کنونی کاملا طبیعی بوده و سرآغازی برای افزایش مجدد قیمت طی روزهای آینده خواهد بود. قیمت جهانی طلا برای نخستین بار از ژوئن یعنی زمان برگزاری همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به کمتر از ۱۳۰۰ دلار رسیده است.
لافورگ در ادامه به عملکرد قیمت طلا طی سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۹ میلادی اشاره کرد و گفت: زمانی که قیمت طلا روند صعودی را آغاز می کند، تولید و عرضه با افزایش روبرو می شود ولی واقعیت این است که میزان عرضه و تولید به سرعت از تقاضا پیشی می گیرد.
وی افزود: با افزایش تولید و وجود مازاد عرضه در بازار قیمت جهانی طلا با کاهش سریعی روبرو می شود. به نظر من روند نزولی قیمت طلا در شرایط کنونی ادامه خواهد یافت و قیمت هر اونس طلا تا اوایل ۲۰۱۷ میلادی به کمتر از ۱۰۵۰ دلار خواهد رسید.
به نوشته سایت طلا،کاهش شدید قیمت طلا به ضرر شرکتهای معدنی خواهد بود. در شرایط فعلی برخی تحلیلگران اقتصادی نسبت به افت شدید شاخص سهام شرکتهای معدنی هشدار می دهند.
به اعتقاد فعالان بازارهای بین المللی، روشن شدن وضعیت سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال نیز می تواند عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا باشد. نوسانات تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور نیز عامل مهمی برای قیمت طلا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *