آیا سرمایه گذاران به بازار طلا خواهند آمد؟

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، وی تصریح کرد: بعید به نظر می رسد که قیمت ۱۴۰۰ دلار در هر اونس بالاترین سقف قیمت طلا باشد و شکسته شدن این سطح مقاومتی سرآغاز روند صعودی قیمت طلا خواهد بود.
وی در ادامه افزود: اگر قیمت طلا بتواند تا سطح ۱۴۰۰ دلاری افزایش یابد، سرمایه گذاران بیشتری برای خرید به بازار هجوم خواهند آورد.
میزان ورود طلا به صندوق های سرمایه گذاری بزرگ جهان نیز به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۹ میلادی رسیده است. بسیاری از تحلیلگران نیز از احتمال وقوع بحران مالی دیگری خبر می دهند و این مساله می تواند موجب افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا شود.
فاستر گفت: عوامل مختلفی در اقتصاد جهانی وجود دارد که می تواند موجب تقویت قیمت طلا در بلندمدت شود، از جمله ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی و کاهش نرخ بهره اوراق قرضه.
وی در ادامه افزود: کاهش رشد اقتصادی جهان و نوسانات شدید نرخ ارز در بازارهای بین المللی موجب خواهد شد تا طلا همچنان سرمایه گذاری جذابی به شمار رود. هیچ دولتی خواستار تقویت نرخ ارز نیست و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز موجب نوسانات شدید ارزی خواهد شد.
این تحلیلگر اقتصادی پیش بینی کرد: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز می تواند عامل مثبتی برای نوسانات قیمت طلا باشد، البته فرقی ندارد کدام یک از نامزدها در این انتخابات پیروز شود. اگر کلینتون پیروز شود احتمالا سیاست های اوباما را ادامه خواهد داد که منجر به کاهش رشد اقتصادی، افزایش بدهی و افت بهره وری خواهد شد. پیروزی ترامپ نیز موجب خواهد شد تا نگرانی و نااطمینانی در بازارهای مالی بین المللی افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *